0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تفاوت فیتنس با بدنسازی

هدف شما از تمرینات بدنی چیست؟
میخواهید یک حجم عضلانی بسازید و یا اینکه قدرت ماهیچه های خود را افزایش دهید؟
یکی از اصلی ترین تفاوت های بین بدنسازی و فیتنس این است که در فیتنس نیازی به وزنه زدن های سنگین نیست.در صورتی که در بدنسازی اصولا با هل دادن یا کشیدن وزنه های سنگین درگیر هستیم.
هدف اصلی بدنسازان بیشتر به برآمدگی و برجستگی عضلات و قوی و قدرتمند دیده شدن بوسیله عضلات حجیم خود هستند.
هدف اصلی در فیتنس متناسب و خوش فرم بودن بدن است و شما را به سمت یک زندگی سالم و فعال پیش می برد.
فیتنس نیازی به تمرین روزانه ندارد:
تفاوت دیگر مهم بدنسازی و فیتنس در مقدار فعالیت ورزشی است.یک جلسه بدنسازی ممکن است نزدیک به دو ساعت به طول انجامد؛در صورتی که یک جلسه فیتنس معمولا حدود ۴۵ دقیقه زمان میبرد.
فیتنس بهترین روش برای خارج شدن از استرس در پایان یک روز گیج کننده و خسته کننده است.
بدنسازی معمولا به یک فعالیت ورزشی دائمی برای یک دوره ۳ یا ۴ بار در هفته به شکل ممتد نیاز دارد تا به نتیجه برسد اما در فیتنس به تلاش کمتر عضلات نیاز است.

تحقیقات نشان می دهد که بدنسازان پروتئین زیادی مصرف می کنند؛ به این علت که پروتئین اهمیت زیادی در ساختن عضلات و ماهیچه ها دارد و بسیاری از بدنسازان برای بدست آوردن حجم عضلانی از نوشیدنی های پروتئینی ،ماهی و گوشت سفید در برنامه خود استفاده می کنند.
اما در فیتنس داستان تغذیه متفاوت است.فیتنس اساسا به معنای٬متناسب بودن٬ است و نیازی به خوردن یک غذای خاص برای متناسب ماندن نیست.فیتنس بیشتر بر خوردن غذای سالم مانند سالاد،سبزیجات و میوه تکیه دارد.و بیشتر کسانی که فیتنس کار می کنند اینگونه به نظر می رسد که در حال کم کردن چربی هستند
بدنسازان ماهیچه های خود را حجیم می کنند و فیتنس کاران به ماهیچه های خود قدرت می بخشند:
بدنسازان معمولا وزنه می زنند به جای اینکه به آن شکل بدهند.
بدنسازی درباره حجیم کردن عضلات جلو بازو،پا،سینه و پشت کمر است.درصورتی که در فیتنس توده عضلانی شکل نمی گیرد.
فیتنس درباره قوی کردن ماهیچه ها از طریق تمرینات ورزشی است و اصلا با وزنه زدن سر و کار ندارید و بر پایه تمریناتی است که در آن کشش عضلات و ماهیچه ها اهمیت دارد؛اما نه هر عضله ای.در فیتنس با یک شکم عضله ای و پاهای فرم گرفته بدون چربی روبرو میشویم.
بدنسازی درباره رشد عضلات و افزایش حجم ماهیچه ها صحبت می کند؛اما فیتنس ماندن در یک تناسب بین لاغری و چاغی و فرم دهی به اندام است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
http://armansport.com/?p=718
لینک کپی شد
0
X