0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تجهیزات ايروبيك

تجهیزات ايروبيك

تجهیزات ايروبيك

ایروبیک چیست؟ معرفی ورزش‌های هوازی

ابداع کننده ورزش‌های هوازی که معتقد بود ورزش می‌تواند از مبتلا شدن افراد به بیماری‌ها جلوگیری کند کنت کوپر بود. ورزش‌های هوازی یا همان کاردیو یا ایروبیک به ورزش‌هایی اطلاق می‌شود که برای مدت نسبتا طولانی مثلا بیشتر از 15 یا 20 دقیقه ضربان قلب شما را در یک سطح بالا نگه می‌دارد. و همان طور که می‌دانید فعالیت‌هایی که باعث افزایش ضربان قلب شود توانایی سوزاندن چربی را دارند.

از ساده ترین ورزش هوازی می‌توان به دو ماراتن اشاره کرد. که در آن سرعت دو چندان بالا نیست اما مسافت بسیار طولانی است. دیگر ورزش‌ها مانند: شنا، دوچرخه سواری و فوتبال. ورزش‌های غیر هوازی مانند دو سرعت هستند که شما 100 متر را با نهایت سرعت می‌دوید و در چند ثانیه قلب شما به نهایت توانایی خود می‌رسد. در نتیجه از دستگاه فسفاژن استفاده می‌کند نه از گلیکوژن‌های موجود در خون. ایروبیک از ورزش‌های هوازی است که هم مفرح است و هم ساده و در عین چربی سوزی لذت بخش است. در ادامه به تجهیز باشگاه ایروبیک می‌پردازیم.

تجهیز باشگاه ایروبیک

اگر قصد دارید در باشگاه خود یک کلاس ایروبیک داشته باشید پس خوب است بدانید برای تجهیز باشگاه ایروبیک چه چیزهایی احتیاج است؟ دستگاه تردمیل، برای دو آهسته و طولانی مثلا بیشتر از 20 دقیقه، دستگاه دوچرخه ثابت، یا دوچرخه ایر بایک، همچنین وجود وسایلی مانند استپ، طناب، کش، مت و دمبل تا ورزشکاران بتوانند به حرکات خود تنوع ببخشند. کلاس‌های ایروبیک اکثراً می‌تواند بدون هرگونه وسیله و تنها با استفاده از وزن بدن خود فرد برگزار شود. اما برای پوشش تمام فعالیت‌های هوازی بهتر است مجموعه ای کامل از وسایل مطرح شده را تهیه کنید. به این ترتیب باشگاه ایروبیک مجهزتری خواهید داشت.

فواید ورزش ایروبیک

تنفس بهتر
قلب سالم
باز شدن عروق
کاهش دهنده اشتها
آرامش دهنده
کاهش خطر بیماری های قلبی
کاهش کلسترول
استقامت در عضلات
شاد زیستن و افزایش اعتماد به نفس

برچسب ها : # # # # ## # # اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
http://armansport.com/?p=1562
لینک کپی شد
0
X